Diablice na podium

21-05-2019, 11:25 KS Rugby Ruda Śląska

Diablice zajęły trzecie miejsce w VII turnieju Mistrzostw Polski kobiet w rugby siedmioosobowym. W fazie grupowej Ekstraligi przegrały z późniejszymi złotymi medalistkami z Gdańska i srebrnymi z Poznania oraz zwyciężyły z Legią Warszawa. W meczu o trzecie miejsce ponownie zmierzyły się z Legią i pewnie wygrały 36:7. Dzięki zajęciu miejsca na podium pozostały w grupie Ekstraligi Mistrzostw Polski.

W sobotę na Burloch Arenie rozegrany został VII (przedostatni) turniej Mistrzostw Polski Kobiet Rugby 7 (siedmioosobowego) sezonu 2018/19. W rudzkim turnieju wzięło udział 8 zespołów kobiecych: w grupie Ekstraligi gospodynie, czyli  K. S. Diablice RUGBY Ruda Śląska, Biało-Zielone Ladies Gdańsk, Black Roses Poznań i Legia Warszawa. W grupie I ligi: Juvenia Kraków, AZS AWF Warszawa, Miedziowe Lubin i RK Gietrzwałd.

- W obecnym sezonie Diablice zajmują czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej MPK i w rudzkim turnieju walczyły o miejsce na podium. Zadanie wykonały wzorowo - co prawda w fazie grupowej przegrały z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk 12:38 i z Black Roses Poznań 0:42, ale  te porażki odbiły sobie zwycięstwami nad Legią Warszawa 24:19 (w fazie grupowej) i 36:7 w spotkaniu fazy finałowej decydującym o trzecim miejscu w turnieju – komentuje Wojciech Kołodziej, prezes K.S Rugby Ruda Śląska.

Cały turniej wygrały Biało-Zielone Ladies Gdańsk pieczętując swój 9 tytuł Mistrzyń Polski z rzędu, przed Black Roses Poznań. Najlepszą zawodniczka turnieju została Diablica - Kinga Karlińska.

Warto też dodać, że po zakończeniu turnieju kobiet, w towarzyskim meczu rugby piętnastoosobowego męska drużyna rudzkiego klubu, czyli Gryfy zmierzyły się                                     z angielskim zespołem YORK R.I. R.U.F.C. wygrywając 63:34. Mecz miał sparingowy                         i przyjacielski charakter, ale zwycięstwo nad Anglikami być może da Gryfom więcej zaufania we własne siły w rozgrywkach II ligi, w których Gryfom nie bardzo się wiedzie. Na  tym aktywność rudzkich rugbistów się nie zakończyła. W niedzielę Bajtle podbiły Kraków wysokimi miejscami w turnieju „Obwarzanka” - mikrusy - 2 miejsce, mini żacy - 4 miejsce, żacy - 3 miejsce i młodzicy także 3 miejsce.