Dobry start zapaśniczek

19-11-2019, 15:25 ZKS Slavia Ruda Śląska

Dwa brązowe medale zdobyły zapaśniczki ZKS-u Slavia Ruda Śląska w ubiegły weekend.  Mistrzostwa Polski Młodziczek w Dzierżonowie były najważniejszej rangi zawodami w tej grupie wiekowej dla dziewcząt.

Reprezentujące Slavię oraz Szkołę  Podstawową nr. 41 w której na co dzień trenują w klasie sportowej Julia Niemczyk (50 kg) i Weronika Bańko (62 kg), stanęły na najniższym stopniu podium. Były to pierwsze medale dziewcząt na tak dużej imprezie.Na wyróżnienie zasługuje również Natalia Szczęsna, która „otarła” się o podium, ostatecznie zajmując 5. Miejsce. Warto dodać, że ZKS Slavia Ruda Śląska drużynowo zajęła 6. miejsce, a jako województwo 3. miejsce.

Dobre wiadomości dotarły do Rudy Śląskiej także z Berlina, gdzie odbył się międzynarodowy turniej zapaśniczy  „14 Berliner Frauen-und Madchenturnier”. Rudzką Slavię reprezentowały dziewczęta  w składzie: Wiktoria Gregorczyk,  Paulina Danisz, która zajęła 3. miejsce oraz  Kamila Kulwicka, która potwierdziła, że jest  w ścisłej czołówce Europy i zdobyła złoty medal tej imprezy.