Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

III Bieg Pamięci Górników już w sierpniu

28-06-2017, 13:41 Fundacja You Can Help

Już po raz trzeci w wyjątkowy sposób zostanie uczczona pamięć górników, którzy stali się ofiarami wypadków w kopalni. 27-ego sierpnia o godz. 9.00 w Rudzie Śląskiej wystartuje III Charytatywny Bieg Pamięci Górników. Ty też możesz wziąć udział! Zapisy trwają. Dochód z wydarzenia zostanie w tym roku przeznaczony na podopiecznych Fundacji You Can Help. Gościem specjalnym Biegu będzie ultramaratończyk August Jakubik. 

- Cieszymy się ogromnie, że będziemy mogli po raz kolejny oddać hołd osobom, które zginęły w wypadkach przy pracy w kopalni a przy okazji pomóc. Mamy ogromny zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Biegu. Pobiec może każdy, gdyż bieg organizowany jest także dla amatorów. Dorośli pobiegną na dystans 5km i 10km, a dzieci 400m i 800m” - mówi Michał Smyka, organizator biegu.

Chcesz poczuć ducha rywalizacji a przy okazji zrobić zrobić coś dobrego? Nie może Cię tam zabraknąć.

- W grupie siła i o taki gest solidarności i wspólnego jednoczenia się właśnie chodzi. Już po raz trzeci firma Węglo Smyk organizuje Bieg upamiętniający ofiary wypadków w kopalni. A przy okazji dochód z danego wydarzenia pomoże podopiecznym Fundacji You Can Help, która swoje działania opiera na zbiórkach internetowych. Wspiera ją wielu artystów: m.in. Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Rogucki, Grzegorz Markowski, Muniek Staszczyk i Marcin Gortat. Start i zakończenie Biegu: Burloch Arena (ul. Bytomska 15) - czytamy na stronie fundacji.

Aby wziąć udział w Biegu wystarczy dokonać rejestracji na stronie weglosmyk.pl i dokonać wpłaty wpisowego na konto Fundacji z dopiskiem "Bieg" (40 zł do 30.06.17 - I termin, 50 zł do 23.08.17 - II termin lub w dniu Biegu 60 zł w Biurze Zawodów).

- Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że w tym roku przy okazji tak ważnej inicjatywy, jaką jest uczczenie pamięci górników, którzy zginęli podczas pracy w kopalni, będzie można pomóc podopiecznym naszej Fundacji. Zachęcamy ogromnie do wzięcia udziału w wydarzeniu i spędzenia czasu w aktywny sposób, a także do wsparcia podopiecznych na naszej stronie - zachęca Anna Paszko, dyrektor Fundacji You Can Help

 

Fundacja You Can Help

Piotrkowska 222/8A

90-369 Łódź

ING Bank Śląski: 07 1050 1461 1000 0090 3082 3281

TYTUŁEM: Bieg

Zapisy potrwają do 23 sierpnia 2017 r. lub do wyczerpania limitu miejsc. Po tym terminie, jeżeli pozostaną wolne miejsca, zgłoszenia będą możliwe w dniu Biegu w Biurze Zawodów. Ponadto na terenie obiektu Burloch Arena tego dnia odbędzie się festyn z atrakcjami dla dzieci i dorosłych oraz turniej piłki nożnej dla dzieci. Wstęp wolny.

Dołącz do wydarzenia także na facebooku: https://www.facebook.com/events/118960715349085/

Więcej informacji na stronach: weglosmyk.pl i ychf.org

 


Komentarze