Komendant mistrzem Europy

21-05-2019, 11:27 Agnieszka Lewko

Marek Partuś został mistrzem Europy. Zawodnik Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate, który na co dzień jest także komendantem rudzkiej Straży Miejskiej, zajął pierwsze miejsce w konkurencji kumite w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin we Wrocławiu, które odbyły się w miniona sobotę (18.05).. Z kolei Dawid Szymański (junior) podczas tych zawodów zajął trzecie miejsce w konkurencji kata.

Z kolei tydzień wcześniej, w sobotę (11.05)  w Krakowie odbyły się VI Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin o Puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Rudzki klub reprezentował  Jakub Groń student Politechniki Śląskiej w Gliwicach, który zdobył  3 miejsce w kumite. Na tym nie koniec sukcesów. Łodsi karatecy sprawdzili swoje siły w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Solny w Wieliczce. Najlepiej zaprezentował się tam Igor Jarosz zdobywając 2 miejsce w kumite oraz Sylwia Pieter  - 3 miejsce w kumite.