Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Majowy Bieg Wiewiórki za nami

21-05-2019, 11:23 Agnieszka Lewko

W promieniach majowego słońca upłynął trzeci w tym roku "Bieg Wiewiórki". Zapaleni biegacze i miłośnicy nordic walking  w sobotę (18.05) sprawdzili swoją kondycję na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 i w halembskim lesie.

- Ten bieg przede wszystkim ma uczyć aktywnych postaw i pokazać, jak można sportowo i zdrowo spędzać wolny czas, a przy okazji wspaniale się bawić – podkreśla Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Bieg, tak jak zawsze, rozpoczął się i kończył na bieżni Szkoły Podstawowej  Sportowej nr 15. W trakcie biegu jego uczestnicy pokonali pętlę o długości 4,2 km, która przebiegała przez halembski las. Z kolei dzieci, które nie przekroczyły jeszcze piętnastego roku życia, mogły sprawdzić swoje siły na dystansie 1000 m. Każdy z biegaczy oraz uczestników marszu nordic walking sam zdecydował, ile okrążeń chciał pokonać. Maksymalnie biegacze mogli pokonać tę pętlę pięć razy, czyli w sumie zrobić 21 km,  a osoby, które wezmą udział w nordic walking trzy razy i w sumie pokonać 12,6 km.

Zgłoszenia do biegu prowadzone są internetowo przez specjalny formularz znajdujący się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. Wysokość wpisowego na bieg i nordic walking wynosi 15 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. W przypadku zapisów w biurze zawodów w dniu biegu opłata wyniesie 25 zł (osoby dorosłe) i 10 zł (dzieci).


Komentarze