Piękne zwycięstwa Pogoni

28-01-2020, 20:25 Agnieszka Lewko

Koszykarze i koszykarki KS Pogoni  Ruda Śląska mogą cieszyć się zwycięstwami. Dobra passa zaczęła się w środę (22.01), kiedy  zawodnicy rozegrali spotkanie z zespołem Basket Hills Bielsko-Biała. Rudzianie od samego początku ruszyli do ataku i wyrobili sobie przewagę, która po pierwszej kwarcie wynosiła 13 punktów. Przewaga wzrastała z każdą kolejną kwartą i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 101:69.W przerwie spotkania odbył się konkurs rzutów z połowy boiska. Nagroda wygrana w tym konkursie została przeznaczona na wsparcie dla klubu. Po tym spotkaniu rudzcy koszykarze zajęli 6 miejsce w tabeli 2 ligi.

Punkty dla Pogoni zdobyli: Patryk Jeleń  - 15, Marcin Duda - 11, Paweł Mol - 4, Mateusz Respondek - 4, Mateusz Pawlik - 10, Tomasz Pustelnik  - 8, Dawid Komandzik -8, Rafał Sebrala - 6, Wojciech Żurawski - 12, Tomasz Stankala - 23.

Pogoń Ruda Śląska - Basket Hills Bielsko-Biała 101:69 (26:13, 24:19, 21:13, 30:24)

Zawodnicy popisali się swoją dobrą formą także w sobotę (25.01) na wyjazdowym meczu, podczas którego zmierzyli się z zespołem MUKS 1811 Unia Tarnów. Od samego początku spotkanie było pod kontrolą koszykarzy z Rudy Śląskiej i zakończyło się wygraną 87:64. Po tym spotkaniu zespół Pogoni zajmuje 5 miejsce w 2 lidze.

Punkty dla Pogoni zdobyli: Marcin Duda – 9, Paweł Mol – 10, Mateusz Respondek – 18, Mateusz Pawlik – 0, Tomasz Pustelnik – 0, Dawid Komandzik – 15, Rafał Sebrala – 12, Wojciech Żurawski – 9, Tomasz Stankala – 14.

MUKS 1811 Unia Tarnów - Pogoń Ruda Śląska 64:87 (13:21, 21:18, 16:34, 14:14)

Cieszyć  z sukcesu mogą się także koszykarki rudzkiej Pogoni, które w miniona sobotę (25.01) rozegrały spotkanie z zespołem Wisły CANPACK Kraków i po dramatycznym meczu w samej końcówce wygrały go 61:59. Do przerwy koszykarki kontrolowały spotkanie, prowadząc 18 punktami. Załamanie nastąpiło po przerwie i na 2 minuty do końca rudzki zespół przegrywał 54:58. Jednak końcówka zdecydowanie zmieniła wynik meczu i sprawiła, że zwycięstwo powędrowało do koszykarek Pogoni Ruda Śląska.  Punkty dla zespołu zdobyły: Paulina Wojcieszek – 5, Natalia Faber -2, Natalia Biegańska – 3, Wiktoria Bulik – 4, Natalia Rusińska – 14, Tatiana Biegańska – 0, Katarzyna Stec – 5, Natalia Stokłosa -3, Paulina Kamińska – 25.

Pogoń Ruda Śląska - Wisła CANPACK Kraków 61:59 (23:15, 19:9, 8:21, 11:14)