Podopieczni "Matecznika" z medalami

05-12-2017, 11:36 Agnieszka Lewko

Złote medale zdobyła dwójka młodych rudzian podczas turniejów w ramach Ogólnopolskiej Ligii Dzieci i Młodzieży, która odbyła się w sobotę (3.11) w Mysłowicach. Małgorzata Baucz oraz Maciej Szczepanik z Rudzkiego Klubu Ju-Jitsu przy Osiedlowym Domu Kultury Matecznik po raz kolejny pokazali, że nie mają  sobie równych. W rywalizacji wzięło udział około 650 zawodników z 35 klubów.

Małgorzata Baucz w Pucharze Śląska zdobyła złoty medal e kategorii w Ne Waza w kategorii 32 kg oraz drugie miejsce w Fighting w kategorii 32 kg. Z kolei w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży zdobyła dwa złote medale w kategorii 32 kg. W Śląskim Turnieju No Gi nie dała się pokonać i zdobyła złoto. W sumie wywalczyła cztery złote i jeden srebrny medal. Natomiast Maciej Szczepanik zdobył w Ogólnopolskiej Lidze dwa złote medale oraz złoto w Pucharze Śląska.