Węgierski sukces akrobatek

10-10-2017, 10:17 KPKS Halemba

Trzy medale wywalczyły rudzkie akrobatki podczas 1st Budapest Acro Cup. Podczas zawodów, które odbyły się na Węgrzech sportowych emocji nie brakowało, a mimo licznej konkurencji do finałów zakwalifikowało się aż 8 zespołów KPKS-u Halemba.

Trzy medale zdobyły trzy trójki dziewcząt: brązowy medal - Julia Olchawa, Barbara Sordyl i Nikola Janik (11-16 lat); srebrny medal - Emilia Wodyk, Emilia Urbańska i Emilia Biernat (YOUTH); brązowy medal - Hanna Stańczyk, Zuzanna Szołtysek, Maja Posmyk (YOUTH)

Ponadto w finale zaprezentowały się: trójka dziewcząt 11-16 lat:  Laura Gaim, Oliwia Hałupka i Laura Piekorz (V miejsce), dwójki dziewcząt YOUTH: Milena Gabrysiak i Julia Jeleń (V miejsce), Lilianna Szudy i Dagmara Piktas (VIII miejsce), trójki dziewcząt YOUTH: Julia Rasek, Monika Skorupa i Karolina Gołąb (VI miejsce), Emilia Pawlas, Wiktoria Matysiak i Katarzyna Walecka (VIII miejsce). Dobrze spisały się także: dwójka dziewcząt YOUTH: Julia Jessel i Pola Mendocha (XIII miejsce), Marta Szebeszczyk i Emilia Krawczyk (XIV miejsce), Natalia Wieczorkiewicz i Oliwia Florek – (XV miejsce) oraz trójki dziewcząt YOUTH: Alicja Szal, Weronika Krzykalska i Maja Kuropatwa (XII miejsce), Natalia Rudzka, Julia Białobrzewska i Amelia Ksiniewicz (XVIII miejsce).

Wyniki to zasługa trenerek: Doroty Kies, Katarzyny Chlebisz i Aleksandry Wodyk. Na zawodach wspierała akrobatki również prezes klubu Danuta Wodarska oraz trener Henryk Świerc. Bardzo dobrze poradziła sobie sędzina - Dominika Bryła.  Przypomnijmy, szczęście uśmiechnęło się także do akrobatek na Mistrzostwach Polski Juniorów w kategorii 11-16 lat, gdzie dwa zespoły wywalczyły medale. Barbara Sordyl, Nikola Janik i Julia Olchawa zdobyły tytuł Mistrza Polski w tym roku w swojej kategorii, natomiast Oliwia Hałupka, Laura Piekorz i Laura Gaim wywalczyły brązowy medal.