Zapaśnicy na medal

01-10-2019, 15:09 ZKS Slavia Ruda Śląska

Jakub Duda z ZKS-u Slavia Ruda Śląska pierwszy na Słowacji. Rudzki zawodnik wywalczył złoty medal podczas rozgrywanego w Koszycach II Memoriału Marosa Talla w zapasach w stylu wolnym. W zawodach uczestniczyło 150  zawodników z 7 krajów. Kuba rywalizował w kategorii do 68 kg.  Bardzo dobry występ zaliczyły również zawodniczki rudzkiego klubu podczas rozgrywanych w Brzeźnicy Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Strzałka   rywalizująca w kategorii do 68 kg. Srebrny medal  zawisł na szyi  Dominiki Kulwickiej  rywalizującej w kategorii wagowej do 57 kg. Medal brązowy wywalczyła rywalizująca w kategorii wagowej do 53 kg Daria Szymeczko.  Jedyny zawodnik reprezentujący  klub w tych zwodach -  Bartek Kowalczyk - uplasował  się na 10. miejscu mocno obsadzonej kategorii do 74 kg. Trenujący w OSSM Ruda Śląska Krzysztof Sadowik zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w kategorii do 86 kg.