Zapaśnicy z medalami

31-10-2019, 15:56 Agnieszka Lewko

Wielkim sportowym sukcesem dla rudzkich zapaśników okazały się odbywające się w sobotę (19.10) w Warszawie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów. Ze stolicy z dwoma złotymi krążkami wrócił Jerzy Sekura z klubu KS Pogoń Ruda Śląska. Złoty medal zdobył także jego klubowy kolega Tomasz Bujoczek, a srebrny powędrował do Jarosława Czerczaka ze Slavii.

Jerzy Sekura  zwyciężył w stylu wolnym i klasycznym w kategorii do 88 kilogramów. Zapaśnik ma teraz na koncie aż siedem złotych krążków. Co więcej niedawno zdobył srebrny medal na przeprowadzonych w Gruzji Mistrzostwach Świata Weteranów. Z KS Pogoni Ruda Śląska w Warszawie startował również Tomasz Bujoczek, który zdobył złoty medal w stylu wolnym na 110 kilogramów oraz Jarosław Czerczak z ZKS-u Slavii Ruda Śląska, który wywalczył srebro  w stylu wolnym do 88 kilogramów.

Zapaśnicy Pogoni dobrze spisali się także w Katowicach, gdzie w sobotę (26.10) odbył się XII Memoriał Jana Czai w zapasach klasycznych. Złote medale zdobyli: Rafał Bzdyra , Dorian Bzdyra, Julian Bzdyra, Dariusz Dudziński. Brązowe medale zdobyli: Maxsym Veherchuk , Aleksander Wrona, Dawid Bończuk, Franek Sikora. Na 5. miejscu uplasował się Tomasz Matura. W punktacji drużynowej KS Pogoń uplasowała się na 3.miejscu za drużynami z Pabianic i Raciborza.