20 medali ratowników

18-06-2014, 15:50 Sandra Hajduk

Ponad 140 zawodników z całego kraju rywalizowało w XLVIII Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. Wśród 21 zawodników reprezentujących śląski WOPR znaleźli się zawodnicy z Rudy Śląskiej: Marta Skudlik, Magdalena Skudlik, Anna Nocoń, Aleksandra Spodzieja, Cezary Ksiądz i Klaudiusz Matura, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do zdobycia przez śląski oddział tytułu Drużynowego Mistrza Polski, gdyż zdobyli aż 20 medali.

Multimedalistką została Anna Nocoń zdobywając łącznie 12 medali: 10 w konkurencjach indywidualnych (sześć złotych, trzy srebrne, jeden brązowy) oraz 2 (jeden srebrny, jeden brązowy) wraz z Aleksandrą Spodzieją i koleżankami z Katowic w wyścigach sztafetowych. Ania ustanowiła również dwa rekordy Polski juniorek. Te osiągnięcia pozwoliły naszej zawodniczce wywalczyć tytuł mistrzyni Polski w kategorii junior oraz wicemistrzyni Polski w kategorii OPEN.

Trzykrotnie na podium stanęły Magdalena i Marta Skudlik. Marta przywiozła ze Szczecina trzy złote medale i ustanowiła rekordy Polski w kategorii młodzik, dzięki czemu została mistrzynią Polski w tej samej kategorii wiekowej. Magda wywalczyła komplet medali i ustanowiła nowy rekord Polski juniorów młodszych w konkurencji na 100 m w ratowaniu manekina w płetwach, co dało jej tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii junior młodszy.

Po jednym srebrnym i brązowym medalu zdobył Cezary Ksiądz. Ten zawodnik zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej (kat. młodzik).
Wysokie miejsca w pierwszej dziesiątce zawodów zajmowali również Aleksandra Spodzieja (6. na 100 m w konkurencji ratownik, 5. w rzucie liną) oraz Klaudiusz Matura (5. na 100 m w ratowaniu manekina w płetwach i 200 m w konkurencji superratownik, 6. Na 100 m w ratowaniu kombinowanym).

Źródło: WOPR Ruda Śląska