Kolejne zwycięstwo

19-07-2014, 17:56 Robert Połzoń

Okres przygotowawczy Grunwaldu Ruda Śląska należy do niezwykle udanych.  Trzeci przeciwnik, który uległ rudzianom podczas gier kontrolnych to zespół Unii Kosztowy. Podopieczni trenera Bratka wygrali w sobotę  2:3.

Początek wyjazdowego spotkania  nie był udany dla rudzian. Już w czwartej minucie przegrywali  1:0.  „Zieloni” jednak  szybko się otrząsnęli i po bramce Brzozowskiego z rzutu wolnego schodzili na przerwę z wynikiem 1:1.

Drugie czterdzieści pięć minut należało do zawodników Grunwaldu. Dzięki dobrej grze, udało się im strzelić dwa gole. W 54 minucie po dośrodkowaniu Brzozowskiego, bramkę zdobył Kowalski a pięć minut przed końcem spotkania wynik podwyższył jeden z zawodników testowanych. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem rudzianie stracili jedną bramkę i mecz zakończył się wynikiem 2:3.

Unia Kosztowy  2-3 (1-1) Grunwald Ruda Śląska

Grunwald: Lamlih - Łęcki (79. Nowicki), Szpoton, Wolek, Szczypior - Dreszer, Maciongowski, Brzozowski – (46.D.Kowalski), Kot (61. Szczygieł), zawodnicy testowani.
Trener: Jacek Bratek