Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Kolejny mityng TL Pogoni za nami

01-07-2024, 14:16 Dawid Kosmalski

22 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Nowym Bytomiu odbyła się kolejna edycja mityngu TL Pogoni Ruda Śląska. Młodzi sportowcy z regionu i sąsiednich województw rywalizowali w ramach kilkudziesięciu konkurencji biegowych i technicznych. 

Na 100 m najlepszym sprinterem okazał się Przemysław Kozłowski (AZS AWF Katowice), a młodzi biegacze Pogoni zajęli dalsze miejsca: Piotr Pilawa był 29., Paweł Bodzianowski 41., Michał Wadas 43., a Krzysztof Pejski 47. Świetnie w biegu kobiet na tym samym dystansie poradziła sobie Maria Puławska, która z czasem 12.14 zajęła trzecie miejsce za Julią Polak z ROW-u Rybnik i Klaudią Chrostek z MUKS Wilhelm Szewczyk Czerwionka. Ponadto z TL Pogoni Hanna Czyż była 16., Magdalena Podgórska 30., a Zuzanna Lichnowska 32. 

Rywalizowano również na 400 m. W biegu mężczyzn z TL Pogoni drugi na mecie był Bartłomiej Adamczyk, który do starszego o siedem lat Adama Paździerza z AZS AWF Katowice stracił zaledwie 11 setnych sekundy. Czas 47.88 to kolejny życiowy rekord zawodnika Pogoni na tym dystansie. W biegu kobiet pierwsza była reprezentantka katowickiego AZS AWF, Julia Korzuch, drugie miejsce zajęła Aleksandra Wsołek z AZS AWF Kraków, a trzecie była zawodniczka Pogoni (obecnie AZS AWF Katowice) Zofia Tkocz, której trenerem jest Piotr Prencel. 

W biegu na 200 m Michał Fedkow (TL Pogoń) był dziewiąty z nowym rekordem życiowym 22.78, natomiast Paweł Bodzianowski (TL Pogoń) był 30., ale również ustanowił swoją nową “życiówkę” (25.32). W rywalizacji kobiet Hanna Czyż (TL Pogoń) zajęła dziesiąte miejsce. Poza tym w rzucie młotem U16 Amelia Marona (TL Pogoń) była druga, a Julia Gwóźdź (TL Pogoń) trzecia, natomiast w rywalizacji seniorów Jakub Michalski (TL Pogoń) zajął pierwsze miejsce.


Komentarze