Pewne zwycięstwo

25-04-2013, 20:54 Sandra Hajduk

Wyjątkowo w czwartek, w związku z grą rywalek w Mistrzostwach Polski Juniorek, rozegrany został mecz II ligi kobiet, w tracie którego Zgoda Ruda Śląska zmierzyła się przed własną publicznością z MTS-em Żory. Spotkanie przebiegało pod kontrolą ekipy z Rudy Śląskiej, która wygrała 30:25.

Mecz zaczął się od trafienia Moniki Szadyko. Minutę później rywalki zdołały doprowadzić do remisu. Był to pierwszy, a zarazem jak się później okazało, ostatni raz kiedy obie drużyny zrównały się punktami. Od piątej minuty do gwizdka kończącego spotkanie przewagę miała Zgoda.

Przez pierwszą połowę ekipa z Rudy Śląskiej sukcesywnie zwiększała swoje prowadzenie. W 18 minucie spotkania Zgoda miała na koncie sześć trafień więcej niż przeciwniczki. W końcówce pierwszej połowy w grę gospodyń wkradł się lekki chaos – gubiły one piłkę przy kontratakach i niedokładnie kryły w obronie. Efektem było to, że rywalki zminimalizowały stratę do dwóch trafień. Trenerka Zgody wzięła czas, a dziewczyny zmobilizowały się i przez ostatnie trzy minuty pierwszej odsłony gry, czterokrotnie umieściły piłkę w bramce przyjezdnych. Zawodniczki z Żor obiły słupek i poprzeczkę bramki Zgody, ale do siatki nie trafiły. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:12.

Początek drugiej połowy to walka bramka za bramkę. Później jednak szczypiornistki MTS-u posuwały się do fauli, co poskutkowało tym, że w przeciągu nieco ponad minuty trzy z nich musiały opuścić na dwie minuty parkiet. Zgoda na dziesięć minut przed końcem spotkania miała na koncie osiem trafień więcej niż przyjezdne. Szczypiornistki z Żor zdołały w ciągu ostatnich minut minimalnie zniwelować tę różnicę. Ostatecznie Zgoda wygrała różnicą pięciu bramek – 30:25.

Zgoda Ruda Śląska – MTS Żory 30:25 (16:12)

Zgoda Ruda Śląska: Wróbel, Ploch – Góral 9, Fąfera, Kuligowska 3, Szadyko 3, Maciejowska 2, Bogusz 2, Staniczek 4, Warzecha 1, Dziółko 3, Sobota, Muszioł 3, Kurzać.

Trener: Wiktoria Flizikowska