Pszczyna górą w Halembie

25-01-2023, 12:47 Dawid Kosmalski

Siatkarki KPKS Halemba przegrały 1:3 (20:25, 25:23, 25:27, 22:25) z UKS-em Centrum Pszczyna w I lidze śląskiej kobiet. Po niedzielnym (22.01) spotkaniu halembianki zajmują 8. miejsce w stawce.

Od pierwszego seta pszczynianki narzuciły swoje warunki i szybko objęły wysokie prowadzenie 13:4. Od tego momentu KPKS zaczął mozolnie odrabiać straty, co wywarło presję na rywalkach. W końcówce seta halembianki zbliżyły się na kilka punktów, ale przy stanie 23:20 pszczynianki najpierw skutecznie zagrały blokiem, a następnie udanym atakiem wygrały seta.

Drugi set był już znacznie bardziej wyrównany. Rudzianki lepiej atakowały i wymuszały na rywalkach błędy, przez co przez żadna z drużyn nie wypracowała sobie znaczącej przewagi. W ostatnich chwilach szalę zwycięstwa przechyliły na swoją korzyść zawodniczki KPKS-u. Przy remisie 23:23 24. punkt zdobyła Tamara Restel, a seta zakończyła Monika Dominik. Jej pierwszy atak najpierw został zablokowany, ale kolejny już był za silny dla rywalek, dzięki czemu mieliśmy remis.

Choć kolejny set także był wyrównany, to gościnie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, które utraciły dopiero w samej końcówce m.in. dzięki dobrym zagraniom Zuzanny Lenczyk. Mimo doprowadzenia do remisu 25:25 set padł łupem UKS-u. Drużyna z Pszczyny wykorzystała fakt, iż siatkarki KPKS-u nie przygotowały poprawnie ataku, co skończyło się skutecznym punktowaniem z ich strony.

Najwięcej pretensji do swojej gry zawodniczki KPKS-u mogły mieć w drugiej połowie czwartego seta. Do tego momentu gra układa im się zgodnie z oczekiwaniami. Prowadziły już 15:10 i 17:13, ale do głosu doszedł zespół z Pszczyny. Halembianki zaczęły popełniać coraz więcej błędów i wypuściły, zdawałoby się pewnego tie-breaka, z rąk. Przy stanie 24:23 dla rywalek trenerka Aleksandra Olszowiec poprosiła o czas, ale na nic się to nie zdało – as serwisowy pszczynianek zakończył mecz wynikiem 1:3.