Rutynowe zwycięstwo

30-01-2024, 23:03 Dawid Kosmalski

PKO Gwiazda Ruda Śląska pokonała pewnie na własnym parkiecie Futsal Nowiny 9:2 (3:0) w 13. kolejce I ligi PLF. Rudzianie umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Gospodarze już w 2. minucie niedzielnego spotkania (28.01) pokazali, dlaczego są najlepszą drużyną w lidze. Bartosz Siadul przejął piłkę przed polem karnym rywali, podał do Ariela Piaseckiego, który choć mógł strzelać, to wyłożył piłkę Siadulowi, a ten wyprowadził Gwiazdę na prowadzenie. Ten sam zawodnik dał Gwieździe drugą bramkę - nietypową jak na futsal, bo zdobytą głową. Tym razem Siadul dobił strzał Adama Jonczyka. Od tego momentu Gwiazda nieco zwolniła tempo, ale rywale nie byli w stanie przejąć inicjatywy. W 19. minucie Jonczyk już wykończył skutecznie akcję sam, finalizując kontrę gospodarzy.

Do przerwy wynik brzmiał 3:0, jednak cokolwiek goście powiedzieli sobie w szatni, kompletnie nie zdało egzaminu. Już kilkanaście sekund po rozpoczęciu drugiej części gry Siadul skompletował hat-tricka, wykorzystując błąd obrony Nowin. Piąte trafienie dla Gwiazdy to świetny strzał Macieja Małka, który idealnie zmieścił futsalówkę między nogami obrońcy i bramkarza Nowin. Szóstą bramkę natomiast zdobył kompletnie odpuszczony przez obrońców rywali w okolicach pola karnego Skrzypiński. Chwilę później odpowiedzieli futsaliści z Nowin, którzy wykorzystali rozluźnienie w szeregach Gwiazdy i zdobyli bramkę honorową. Nie zmieniło to oblicza meczu - już w kolejnej akcji Maciej Mazur ponownie podwyższył prowadzenie dla gospodarzy. Od tego momentu podopieczni trenera Nikodema Włodarza zaczęli grać z wycofanym bramkarzem, co zemściło się niemal natychmiast i piłkę do pustej bramki wpakował ponownie Mazur. Goście jeszcze poprawili wynik trafieniem Pokory, ale końcówka należała do zawodników Wiktora Grzywaczewskiego, dzięki czemu swoją drugą bramkę zdobył Małek.

PKO Gwiazda Ruda Śląska - Futsal Nowiny 9:2 (3:0)
Siadul 2’, 7’, 21’, Jonczyk 19’, Małek 24’, 39’, Skrzypiński 29’, Mazur 30’, 32’ - Pokora 30’, 35’

Gwiazda (pierwsza piątka): Waszka - Jonczyk, Jagodziński, Piasecki, Siadul. Trener: Wiktor Grzywaczewski.

Nowiny (pierwsza piątka): Jaszczyński - Dorowski, Lychak, Pokora, Waryłkiewicz. Trener: Nikodem Włodarz.

Zmierzająca do Futsal Ekstraklasy Gwiazda za tydzień również rozegra mecz na własnym obiekcie. Tym razem jednak będzie to Futsal Widzew Łódź, obecnie szósta drużyna Fogo Ekstraklasy. Początek tego arcyciekawego spotkania w ramach Pucharu Polski w sobotę, 3 lutego o godz. 14.