SPR zwycięża po karnych

16-11-2022, 10:28 Dawid Kosmalski

SPR Grunwald Ruda Śląska pokonał na własnym parkiecie w środę (9.11) 5:4 po serii rzutów karnych UKS SMS Wybicki Kielce. Po 60 minutach gry padł remis 32:32 (14:15).

Do środowego spotkania rudzcy szczypiorniści przystępowali z dwoma porażkami z rzędu na koncie. Goście natomiast zwyciężyli w dwóch ostatnich meczach z Jedynką Myślenice i Stalą Mielec. W Rudzie Śląskiej szybko narzucili swój rytm gry i od czwartej minuty wyszli na prowadzenie, które w pierwszej połowie urosło do pięciu goli. SPR jednak nie dawał za wygraną i w ostatnich siedmiu minutach odrobił straty na tyle, iż przewaga kielczan zmalała do przerwy do jednej bramki.

W drugiej połowie ponownie do głosu doszli goście. SPR wykazał się w pierwszych 10 minutach niską skutecznością, co kielczanie doskonale wykorzystali i znów wyszli na pięciobramkowe prowadzenie. Grunwald mozolnie wracał do gry, a pewni swego zawodnicy SMS-u zaczęli popełniać błędy. Podopieczni trenera Hapala wykorzystali to między 49. a 51. minutą i błyskawicznie odrobili aż cztery bramki. Do stanu po 32 doprowadził dwoma skutecznymi akcjami Patryk Talaga.

Po końcowej syrenie sędziowie zarządzili rzuty karne. W konkursie dwukrotnie świetnie bronił Dawid Szczelaszczyk, ale finalnie, kluczowa obrona należała do Łukasza Błasia. Wygraną SPR-u przypieczętował celnym rzutem Jakub Mauer. Po ośmiu spotkaniach SPR zajmuje w tabeli IV grupy II ligi siódme miejsce.

SPR Grunwald Ruda Śląska – UKS SMS Wybicki Kielce 32:32 (14:15) k. 5:4
SPR: Błaś, Szczelaszczyk – Skutela (1 gol), Pilarz (2), Talaga (2), Matuszewski (1), Niedźwiedzki (6), Kurzawa (10), Mauer (8), Macha, Kurełek (2). Trener: Andrei Hapal.
SMS: Wotliński, Stec – Daniel Walaszczyk, Dawid Walaszczyk (6 goli), Chodur (4), Ciołak (10), Bąk (8), Dziedzic (1), Biernacki (2), Yakymets (1), Pawlikowski, Pieńkus, Velychko. Trener: Zygmunt Kamis.