Udane Mistrzostwa Polski

22-04-2013, 16:38 Sandra Hajduk

Zawodnicy i Zawodniczki ZKS-u Slavia Ruda Śląska wywalczyli medale w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek.

19 i 20 kwietnia w Koronowie w województwie kujawsko – pomorskim swoje mistrzostwa miały juniorki. Zawodniczki z Rudy Śląskiej zdobyły tam trzy brązowe medale Mistrzostw Polski. Wywalczyły je: Justyna Respondek 51 kg, Natalia Kubaty 55 kg oraz Alicja Kubaty 67 kg. Dziewczęta startowały tylko w trzyosobowym składzie, dlatego też piąte miejsce w klasyfikacji klubowej należy uznać za bardzo dobry wynik.

Mistrzostwa Polski Juniorów rozegrano w tym samym terminie w Krasnystawie. Rudzianie zdobyli tam cztery medale: dwa srebrne i dwa brązowe. Medale srebrne wywalczyli Grzegorz Łabus 55 kg i Aleksander Wojtachnio 84 kg, medale brązowe zawisły na piersiach Dominika Frąckowiaka 55 kg i Roberta Strzałki 74 kg. W klasyfikacji klubowej Slavia uplasowała się na drugim miejscu, ulegając jedynie Mazowszu Teresin.

Źródło: ZKS Slavia Ruda Śląską