Worek medali zapaśników

10-06-2014, 11:17 Sandra Hajduk

Przysłowiowy „worek” medali przywiozły zawodniczki ZKS-u SLAVIA Ruda Śląska z Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Młodziczek w zapasach kobiet, który rozegrany został w dniach 6-7 czerwca Sułowie koło Zamościa. Przypomnijmy, że ZKS SLAVIA to zwycięzca klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski Młodziczek z ubiegłego roku, biorąc pod uwagę tę okoliczność można stwierdzić, że doskonały start w Sułowie nie był niespodzianką, ale potwierdzeniem dominacji młodych rudzianek na krajowych matach.

Złote medale wywalczyły: Nicol Wiezner (34 kg), Paulina Danisz (40 kg), Patrycja Kuc (44 kg), Karolina Stróżyk (48 kg); srebrne: Anna Pisarek (48 kg), Dagmara Wiercińska (57 kg) i Kamila Czapla (62 kg); brązowe: Wiktoria Gólcz (37 kg), Patrycja Słomska (52 kg) i Sabina Kurcz (57 kg).

Wszystkie medalistki są absolwentkami bądź uczennicami zapaśniczych klas sportowych funkcjonujących w Szkole Podstawowej nr 41 w Rudzie Śląskiej oraz podopiecznymi trenerki Elżbiety Garmulewicz. W tym samym czasie młodzi zapaśnicy wystąpili w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodzików w zapasach w stylu wolnym, który rozegrany został w Tychach. Rudzianie zajęli drugie miejsce w klasyfikacji klubowej ustępując jedynie Olimpii Cieszków. Łącznie zawodnicy Slavii wywalczyli na tyskich matach sześć medali – dwa srebrne, które były udziałem Marcina Copika (53 kg) i Aureliusza Skiby (59 kg) oraz cztery brązowe wywalczone przez: Piotra Strzeleckiego (35 kg), Damiana Remisza (38 kg), Piotra Drobinę (42 kg) i Artura Bartoszka (53 kg).

Także udany występ zaliczyła Natalia Strzałka, która wystąpiła w Niemczech. Nasza brązowa medalistka Mistrzostw Europy Kadetek w zapasach kobiet potwierdziła swoją dobrą dyspozycję podczas silnie obsadzonego międzynarodowego turnieju w Dormagen. Po drodze do ścisłego finału rudzianka pokonała zawodniczki z Rosji oraz Stanów Zjednoczonych. W walce decydującej o złotym medalu nasza zawodniczka przegrała nieznacznie(6:4) z reprezentantką Niemiec.Natalia zajmując drugie miejsce wypadła najlepiej z reprezentantek Polski.

Źródło: ZKS SLAVIA Ruda Śląśka