Wygrana z wiceliderem

14-06-2014, 20:29 Sandra Hajduk

Wynikiem 4:2 zakończył się mecz, w trakcie którego Slavia Ruda Śląska podejmowała liczącą się w walce o awans do III ligi rozgrywek drużynę Górnika Piaski.

Mecz zaczął się idealnie dla rudzian. Najpierw po rzucie rożnym piłkę głową do siatki wpakował Zalewski. Następnie po kontrataku zagranie wzdłuż bramki Witora wykorzystał M. Rejmanowski, doprowadzając do wyniku 2:0. Przed przerwą rudzianie zaliczyli jeszcze jedno celne trafienie – po kilku strzałach Witora w polu karnym, do wybitej piłki dobiegł Szaton i strzałem z bliska zdobył bramkę. Na chwilę przed przerwą za faul czerwoną kartką został ukarany Gancarczyk. Nerwy puściły Metowi, który za kłótnie z sędzią zobaczył dwie żółte kartki i od tego momentu gospodarze zmuszeni byli grać w dziewiątkę.

Na początku drugiej połowy meczu bramkę strzelili goście, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i gola nie uznał. W końcu jednak szczęście uśmiechnęło się do Górnika Piaski – bramkę samobójczą strzelił bowiem Puschhaus. Gospodarze, chociaż na początku meczu bardzo dobrze radzili sobie w dziewiątkę to z upływem kolejnych minut opadali z sił. Wykorzystali to przyjezdni, którzy po zamieszaniu w polu karnym strzelili bramkę na 3:2. Zawodnicy Slavii zagrali jednak do końca i w doliczonym czasie gry zdołali strzelić jeszcze jedną bramkę – rzut karny wykorzystał Zalewski.

Slavia Ruda Śląska – Górnik Piaski 4:2 (3:0)