Wysoka porażka w derbach

25-01-2023, 12:45 Dawid Kosmalski

Gwiazda Ruda Śląska przegrała z Sośnicą Gliwice 2:7 (0:5) w pierwszym meczu rundy rewanżowej 1 ligi futsalu. Po 11 meczach Gwiazda pozostała na siódmym miejscu w tabeli.

Początkowe minuty meczu były wyrównane i nie zapowiadały ogromnej przewagi, jaką miała w pierwszych 20 minutach wypracować sobie Sośnica. Goście z Gliwic rozpoczęli strzelanie w 5. minucie, kiedy to były zawodnik Gwiazdy, Michał Tkacz, jako pivot wziął na plecy rywala, odwrócił się i silnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Łukasza Bogdziewicza. Powtórzył się więc scenariusz z meczu pierwszej kolejki, kiedy to inaugurującego gola dla gliwiczan przeciwko Gwieździe również zdobył Tkacz. Drugi gol padł po dobitce – uderzenie Daniela Rakowieckiego obronił Bogdziewcz, ale wobec strzału Artura Łopatki był już bezradny.

Na 3:0 podwyższył Tkacz, który pewnie wykończył kontrę gości. W bardzo podobny sposób padła bramka numer cztery dla sośniczan, którą trzy minuty później zdobył Michał Hyży. Gwiazda nie zdołała się otrząsnąć, a moment później było już 0:5, gdy piłka wpadła do bramki po samobójczym trafieniu Brysza. Gwiazda mimo kilku szans nie była w stanie w tej części gry złapać kontaktu bramkowego, przez co to futsaliści z Sośnicy mogli po 20 minutach zejść z parkietu niezwykle zadowoleni ze swoich poczynań.

Gwiazda jednak nie dała za wygraną. Po faulu na Bartoszu Siadulu Daniel Jagodziński precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę w okienku bramki Biskupa. Chwilę później było już 2:5. Tym razem Gwiazda wykorzystała broń Sośnicy z pierwszej połowy i przeprowadziła zabójczą kontrę. Przytomnością umysłu w polu karnym wykazał się Paweł Grzywaczewski, który piętą zdobył drugiego gola dla rudzian. Wysoka intensywność gry od tego momentu sprawiła, że obie drużyny zaczęły popełniać faule, co ostatecznie zemściło się na drużynie gospodarzy. W 37. minucie szósty faul popełnił Kamil Skrzypiński, a podyktowany przedłużony rzut karny na gola zamienił kapitan gości, Tomasz Szczurek. W praktyce zamknęło to drogę rudzianom do jakichkolwiek punktów w tym spotkaniu. Trener Grzywaczewski zaordynował wycofanie bramkarza, co skrzętnie wykorzystali rywale za sprawą bramkarza Jana Biskupa, który z własnego pola karnego trafi ł do pustej bramki rudzian, czym ustalił wynik spotkania. W kolejnym spotkaniu 1 ligi rudzianie zagrają na wyjeździe z drużyną Eurobusu Przemyśl już w najbliższy weekend.

Gwiazda Ruda Śląska – Sośnica Gliwice 2:7 (0:5) Jagodziński 21’, Grzywaczewski 24’ – Tkacz 5’, 14’, Łopatka 12’, Hyży 17’, Brysz 18’ (sam.), Szczurek 37’, Biskup 39’.

Gwiazda (pierwsza piątka): Bogdziewcz – Joszko, Siadul, Jagodziński, Brysz. Trener: Wiktor Grzywaczewski.

Sośnica (pierwsza piątka): Biskup – Hyży, Łopatka, Rakowiecki, Górka. Trener: Łukasz Kujawa.